Nadmierna potliwość

Nadmierna ilość wytwarzanego potu to powszechne zjawisko, z którym mają do czynienia kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Przypomnijmy, że pocenie się jest zjawiskiem zupełnie naturalnym, dzięki któremu możliwe jest regulowanie temperatury ciała. Problem zaczyna się wtedy, gdy jego ilość jest zbyt duża. Zwykle zjawisko to dotyka dłoni, pach, pleców, a także twarzy. Osoby zmagające się z nadmierną potliwością niejednokrotnie rezygnują z kontaktów międzyludzkich, zawierania nowych znajomości lub wskazują, że pot diametralnie wpłynął na ich samoocenę i postrzeganie siebie. Sposobów na walkę z nadmierną potliwością jest wiele. Podstawą jest oczywiście dbanie o higienę osobistą i dokładne mycie. Z powodzeniem można stosować również różnorodne antyperspiranty, żele w kulce czy dezodoranty. Nadmierna potliwość w zdecydowanej większości przypadków oprócz, jak sama nazwa wskazuje potu – niesie ze sobą również specyficzny zapach, który dla wielu osób może być np. uciążliwy.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o nadmiernej potliwości

Na tym jednak nie koniec. W walce z nadmierną potliwością warto zapoznać się z ofertą Ducray, gdzie znaleźć można m.in. antyperspirant w kulce do skóry pod pachami, a także antyperspirant w kremie do rąk i stóp. Produkty te doskonale łączą w sobie skuteczność z delikatnym udowodnionym dermatologicznie działaniem. Preparaty te dodatkowo pozbawione są zapachu, a w składzie nie zawierają substancji barwiących czy parabenów. Regulacja i kontrola nadmiernego wydzielania potu pod pachami na dłoniach czy stopach jest jak najbardziej możliwa.

W zminimalizowaniu nadmiernej potliwości warto zwrócić uwagę na jakość odzieży, którą zakładamy. Warto, aby materiały były nie tylko wysokiej jakości, ale również przewiewne. To kolejny ważny krok, który jest w stanie odmienić komfort życia pacjentów cierpiących na nadmierną potliwość. Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy kwestii nadmiernego pocenia się stóp. Warto wyposażyć się również we wkładki do butów odpowiedzialne za wchłanianie potu i minimalizowanie nieprzyjemnego zapachu.

Nadmierna potliwość – uwarunkowania genetyczne

Osoby z nadmierną potliwością powinny dodatkowo uświadomić sobie, że nie są sami ze swoją przypadłością. Na zbyt dużą ilość wydzielanego potu uskarża się od 1 do 3% populacji. Przypomnijmy, że stan populacji w grudniu 2021 roku to około 7,9 mld. Co więcej, określenie jednej głównej przyczyny nadmiernej potliwości nie jest możliwe, dlatego też bardzo często choroba ta nazywana bywa jako “pierwotna”. Wiadomo jednak, że może być uwarunkowana genetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *