Jak zmotywować się do ćwiczeń, czyli droga do wymarzonej sylwetki

70 views 1:19 pm 0 Comments 5 maja, 2021
motywacja do ćwiczeń

Przełamanie się zaczęcia przygody z treningiem nie jest łatwą sprawą. Bardzo duża część sportowców, trenujących od lat mówi, że najtrudniejszą rzeczą jest ten „pierwszy krok”, później jest tylko z górki. Jak pokazują badania, średnio mózg człowieka potrzebuje 66 dni, żeby wyrobić sobie nawyk. Nawet jeśli już sobie go wyrobimy, utrzymanie stałej motywacji też wymaga poświęcenia. Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości na temat tego jak zmotywować się do ćwiczeń. Chcesz wiedzieć, jak małymi krokami dojść do wymarzonej sylwetki? Czytaj dalej!

PORADY, KTÓRE OBUDZĄ W NAS MOTYWACJE

  • Ważną rzeczą jest wyznaczanie sobie punktu, do którego zmierzamy. Cele od razu nie muszą być wygórowane, wystarczy półgodzinki aktywności, którą uwielbiamy. Później, powoli możemy podnosić poprzeczkę, aż w końcu osiągniemy zadowalające nasz wyniki.
  • Dobra muzyka, pozwala wprowadzić w bojowy nastrój. Nasze treningi, dzięki niej będą dużo efektywniejsze.
  • Zapisuj swoje postępy, nic tak nie motywuje jak progres. Możemy tego nie widzieć, ale jeżeli zestawimy swoje wyniki, jakie osiągnęliśmy w przeciągu 3 miesięcy, to jest to wielka różnica.
  • Uprawiaj aktywność, którą lubisz. Może jest jakaś aktywność, którą bardziej faworyzujesz, niż inne? Spróbuj jej.
  • Rozpisz plan treningowy, dobrze rozplanowany tydzień, bardzo ułatwia ćwiczenia, oraz widzimy, o ile musimy na danym treningu więcej zrobić.

DLACZEGO WARTO ĆWICZYĆ?

Każda aktywność, jest nieoceniona dla naszego zdrowia. Badania pokazują, że ćwiczenia wpływają na wydłużenie oraz jakość naszego życia, bardziej, niż jakikolwiek inny czynnik. Radość i wyrzut endorfin po treningu jest nie do opisania. Uczucie, którego każdy musi kiedyś doświadczyć. Trening też pomaga nam się wyciszyć, zapomnieć o problemach, uciec od rzeczywistości. 

Motywacja jest rzeczą indywidualną, samo znalezienie co nas napędza, jest trudne, ale nie do zrobienia. Po wspomnianym już  „pierwszym korku” sami dojedziemy do tego jak zmotywować się do ćwiczeń, dlaczego tego chcemy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *