Jakie są najczęstsze błędy w odchudzaniu?

136 views 1:20 pm 0 Comments 23 lipca, 2021
błędy w odchudzaniu

Odchudzanie to długotrwały i uciążliwy proces. Każdy, kto kiedykolwiek próbował się odchudzać, wie, jakie to trudne. Niejedna osoba proces odchudzania przechodziła wielokrotnie i nie było pozytywnych rezultatów. Najczęstsze błędy w odchudzaniu sprawiają, że efekt diety jest krótkotrwały lub waga wcale nie spada. Oprócz picia dużej ilości wody, każdy, kto chce w skutecznie pozbyć się nadwagi, powinien postawić na zbilansowaną dietę. Warto udać się po pomoc do dietetyka lub poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania. W przeciwnym razie odchudzający się człowiek naraża się na efekt jo-jo. 

Dlaczego zrzucone kilogramy po jakimś czasie wracają?

Częstym powodem efektu jo-jo jest złe komponowanie posiłków. W prawidłowej diecie człowieka powinny znaleźć się wszystkie niezbędne do funkcjonowania witaminy i minerały. Jeśli odchudzający się człowiek ograniczy się do spożywania tylko wybranych produktów, prędzej czy później zdrowie zacznie szwankować. Pogorszenie się zdrowia i spadek sił spowoduje zaniechanie odchudzania, a kilogramy wrócą z nawiązką. 

Najczęstsze błędy w odchudzaniu to stosowanie głodówek i dostarczanie organizmowi drastycznie małej ilości energii. Osoba, która je zbyt mało, po początkowej szybkiej utracie masy ciała, prawie na pewno wkrótce odzyska dawną wagę. Po zakończonej głodówce organizm, z obawy przed kolejnym okresem postu, będzie się starał zrobić zapasy. Po powrocie do normalnej diety spowolni przemiana materii, a tłuszcz zacznie się odkładać na trudne czasy. 

Zbyt mało ruchu

Kolejnym powodem braku efektów odchudzania jest zbyt mało ruchu i brak ćwiczeń fizycznych. Człowiek, który się odchudza, wkłada dużo energii w liczenie kalorii i przygotowywanie zdrowych posiłków, a zapomina o sporcie. Zdrowsze jedzenie to tylko połowa sukcesu. Aby na trwałe utrzymać ładną sylwetkę, należy wypracować nawyki związane z aktywnym trybem życia. Idealna dzienna dawka kalorii nie zostanie spalona, jeśli osoba na diecie całe dnie spędza w pozycji siedzącej. Aby kolejne dieta okazała się tą ostatnią, warto zmienić niektóre swoje nawyki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *